S knjigo v praznični december

BRANJE

“Brati pomeni početi podvige.

Brati je možno marsikaj.

Recimo: grozdje in fige in knjige

in med brati še kaj.

 Brati je na sploh enostavno.

 Črke hrustaš kot zalogaj.

Teže pa je, a tudi bolj slavno,

 brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.

Pravo branje le dalje in dalje gre

čez črke in pike, čez vrte in hribe

 v Koromandijo ali še dlje.” 

   (Tone Pavček)                   

Toliko je lepih, čarobnih pravljic, ki nas popeljejo v praznični čas in ravno zato smo zadnji mesec v letu posvetili knjigam. Obiskali smo krajevno in šolsko knjižnico, spoznali smo kaj vse lahko v knjižnici delamo, kaj si lahko izposodimo in kako se v njej vedemo. Tudi naša igralnica je postala knjižnica, v kateri smo si izdelali izkaznice, knjižna kazala ter se igrali igro vlog. Obiskal nas je Dedek Mraz in nam prinesel darila. Posejali smo božično žito in prejeli Božičkovo pošto. Prepevali smo pesmi o zimi in jih gibalno ponazarjali. Ogledali smo si dramatizacijo pravljice Živali pri babici zimi. Izdelovali smo novoletne okraske in voščilnice. Uživali smo v igri na snegu in skrbeli za prostoživeče ptice. Zadnji dan pred prazniki pa smo si v telovadnici pripravili še pravi novoletni žur. Foto

(Visited 68 times, 1 visits today)