Promet in prometna varnost

V januarju in februarju smo spoznavali promet in kako pomembno je, da vsi udeleženci prometa spoštujemo in upoštevamo prometna pravila.

Iz revij in časopisov smo izrezovali in razvrščali različna vozila (kopenski, zračni in vodni promet). Na temo prometa in  vozil smo si ogledovali različne enciklopedije, slikanice, poučne oddaje;  sestavljali smo lesene sestavljanke in se igrali domine. Igrali smo se različne gibalne igre Avto v garažo, Semafor…; ob postavljenih prometnih znakih in semaforju pa smo se vozili s poganjalci. Zgibali smo letala iz papirja in jih spuščali s podesta igralnice. Iz odpadnega materiala smo izdelovali različna vozila,  prometne znake in semaforje.

Od blizu smo si ogledali različna intervencijska, gradbena, kmetijska in delovna  vozila. Na sprehodih pa seveda nismo pozabili pravila: »Dvignjena roka za varnost otroka!« Foto

(Visited 71 times, 1 visits today)