Pisana pomlad

V mescu aprilu smo veliko časa preživeli na prostem. Nabirali smo regratove cvetove in kuhali regratov sirup. Prepevali smo pesmi o pomaldi  in skozi slikanice spoznavali travniške živali. Otroci so z lutkami na palicah dramatizirali pravljico Trije metulji, spoznavali pa so tudi senčne lutke.  Iz pomladnega zelenja smo ustvarjali velikonočne aranžmaje, ki smo jih kronali s pisanicami.  V igralnici so iskali jajca in jih razvrščali v obroče po velikosti in barvi.  Na žlicah so nosili jajca in se urili  koordinaciji oko-roka.  Učili so se novo rajalno igro Rdeče češnje rada jem in se lotili ustvarjanja za Kajuhov natečaj “Ustvari cvet, en češnjev cvet”.  V svoji sredi smo  pozdravili zmajčka Jurčka, ki nas je opomnil na  pomembnost varovanja naše narave in okolja ter z nami praznoval Svetovni dan Zemlje. Foto

(Visited 74 times, 1 visits today)