Jaz sem muzikant

V petek sta nas obiskala Filipova starša in nam predstavila čudoviti svet glasbe.

Ga. in G. Šumečnik sta zaposlena na Glasbeni šoli Frana Koruna Koželjskega Velenje.

Ga. Šumečnik poučuje  harfo in komorno igro, medtem ko g. Šumečnik pozavno, bariton in kljunasto flavto; je pa tudi dirigent Mladinskega pihalnega orkestra. (oddelek Šoštanj). Predstavila sta nam kako poteka njuno delo, kaj  se otroci učijo v glasbeni šoli in med katerimi instrumenti  lahko izbirajo.

S seboj sta prinesla harmoniko, harfo, kljunasto flavto, pozavno, trobento, klarinet, kitaro, cajoni in še kaj.  Kmalu so iz naše igralnice zazvenele čudovite melodije. Seveda smo na instrumente lahko zaigrali tudi mi in nastal je pravi Sončkov orkester.

Navdušenje otrok je bilo tako veliko, da se nam za glasbeni podmladek v Šmartnem res ni treba bati.

Hvala ga. in g. Šumečnik za zanimivo in poučno predstavitev njunega dela oz. poklica. Foto

(Visited 50 times, 1 visits today)