Igra nekoč in danes z babico Mihelo

V torek, 21. 1. 2020, je skupina Modrih palčkov z vzgojiteljicama Alenko Bizjak in Mojco Založnik gostila Tasjino babico, gospo Mihelo Vodovnik. Namen njenega obiska je bil v sklopu prednostne naloge letošnjega šolskega leta, Igra nekoč in danes. Pripovedovala nam je, kako so se včasih igrali in s čim so se igrali; iz petinpetdeset let stare knjige VRTILJAK nam je prebrala deklamacijo PRVIČ V ŠOLO. Seznanila nas je s staro deklamacijo DNEVI V TEDNU, staro igro »RINČKE TALAM«, govorno igro »PIKA, PIKA, PIKICA«, igro »VISLICE«, prstno igro »TA PRAVI PIJMO« in staro gibalno igro »GNILO JAJCE«. Mi pa smo ji zapeli pesem Šmartno ob Paki in ji pokazali, kako se igramo staro gibalno igro »VREČE ŠIVAT«, ki smo se jo naučili že pred časom. Gospe Miheli Vodovnik se zahvaljujemo, da nam je predstavila igre iz njenega otroštva. Tako smo izvedeli, kako so se včasih igrali, ko ni bilo telefonov, mobitelov in drugih, za zdajšnje čase nepogrešljivih stvari. V njeni družbi smo neizmerno uživali. (FOTO)

(Visited 123 times, 1 visits today)