Dimnikar na obisku

V sredo, 26. 04. 2023, nas je na parkirišču pred vrtcem, obiskal Sarin ati, gospod Alen Strnišnik. Predstavil nam je poklic dimnikarja. Z zanimanjem smo si ogledali njegovo delovno obleko. Pokazal nam je cel kup orodja in pribora, ki ga uporablja pri svojem delu. Poleg ročnega dimnikarskega orodja uporablja tudi merilne naprave za ugotavljanje jakosti podpiha, aparate za izžiganje, naprave za odkrivanje napak v dimniku, za odkrivanje zamašenih dimnikov ter za ugotavljanje sajavosti kurilnih naprav. Povedal nam je še, da včasih pri odkrivanju vzrokov za nepravilno odvajanje dima v dimniku odkrije tudi kakšno žival, ki je zašla vanj. Nekoč je naletel celo na živo sovo.

Preden se je Sarin ati odpravil novim delovnim izzivom naproti, je vsakemu podaril reklamni magnet podjetja, kjer dela.

Gospodu Alenu Strnišniku se najlepše zahvaljujemo za obisk, ki je dandanes že precej redek, zato je otroke predstavitev poklica še toliko bolj pritegnila. Zahvaljujemo se mu tudi za podarjene magnete. Foto

(Visited 76 times, 1 visits today)