Jabolko

Jabolko rdeče, hej!

Kje si zraslo, mi povej?

Tam, na jablani košati,

božal me je sonček zlati.

Zdaj sem tu-poglej,

hitro umij me in pojej!

V našem vrtcu se zavedamo pomembnosti medgeneracijskega druženja, zato smo se najstarejše skupine z veseljem odzvale vabilu ga. Mije Žerjav in ji priskočile na pomoč pri pobiranju jabolk za ozimnico. Otroci so skrbno opravili »domačo nalogo« in v vrtec prinesli košare, vedra in škorenjčke. Dobro opremljeni in z zvrhano mero dobre volje smo se odpravili na pot. Ga . Mija nas je pričakala s širokim nasmehom na obrazu, mi pa smo hitro zavihali rokave in se lotili dela. Jabolka smo pridno nabirali v košare in jih stresali v vreče. Pri tako pridnih ročicah je bilo delo kmalu opravljeno. »Ob likafu« pa smo se okrepčali z domačim jabolčnim sokom in piškoti-najboljša malica! Foto

                                           Ga. Miji in ga. Vesni se zahvaljujemo za prijetno preživeto jesensko dopoldne.

(Visited 131 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...