Uvod v predšolsko bralno značko

Brati pomeni početi podvige.

Brati je možno marsikaj.

Recimo: grozdje in fige in knjige

in med brati še kaj.

Brati je na sploh enostavno.

Črke hrustaš kot zalogaj.

Teže pa je, a tudi bolj slavno,

brati pravilno in hitro nazaj.

A nazaj se daleč ne pride.

Pravo branje le dalje in dalje gre

čez črke in pike, čez vrte in hribe

v Koromandijo ali še dlje.

(Tone Pavček)

V četrtek, 10. 11. 2022 smo se vzgojiteljice, otroci in starši 2. igralnice zbrali v knjižnici, kjer smo skupaj zakorakali v projekt  Predšolske bralne značke Ostržek.

Vsaka ustanova ima svoja pravila, zato smo se najprej s knjižničarko ga. Majo pogovorili o bontonu, ki ga moramo upoštevati v knjižnici. Nato nam je  prebrala poučno knjigo z naslovom Racman in knjiga (Urša Krempl). Skupaj smo si ogledali tudi kako je knjižnica razdeljena – na otroški oddelek, mladinski oddelek…, in kje lahko otroci skupaj s starši najdejo priporočene knjige za predšolsko bralno značko. Izvedeli smo tudi, da zlata hruška na platnici pomeni kakovostno knjigo.  Ob koncu našega druženja  so si otroci lahko skupaj s starši ogledali knjižnico in knjige. Starši  pa so lahko svoje otroke v knjižnico tudi včlanili. Foto

Srečanje smo zaključili z nasmeški na obrazu in polnimi naročji knjig.

(Visited 58 times, 1 visits today)