Šmartno ob Paki, moj kraj

V mesecu novembru smo podrobno spoznavali naš kraj – Šmartno ob Paki in  njegove zaselke. Ogledali smo si pomembne ustanove v našem kraju (kulturni dom, gasilski dom, knjižnica, občina, trgovina, železniška postaja, Mladinski center…) in spoznali občinsko zastavo na kateri je goska. Bila nam je tako všeč, da smo si iz penaste gume izdelali marioneto gosi.

V farni cerkvi smo prisluhnili gospodu župniku, ki nam je z veseljem povedal priliko o svetem Martinu, po katerem je naš kraj dobil ime. Vzgojiteljice pa smo zgodbo otrokom še dramatizirale.  Prisluhnili smo neformalni himni kraja O Šmartno moje in si ogledali Martinovo vas ter običaje povezane z martinovanjem.

Otroci so si izdelali svojo hišno številko (prepisali so naslov)  in jo prilepili na zemljevid naše občine.

Sodelovali smo na likovnih natečajih ob  100-letnici rojstva Ele Peroci,  Bodi umetnik »Igraj se z  mano«, Praznični koledar v podobi Ferdovega pravljičnega gozda in Praznična voščilnica. Obeležili pa smo tudi Tradicionalni slovenski zajtrk in v naši novi kuhinji spekli okusne žemlje.

Za nami je pester in ustvarjalen mesec, a na vrata že trka praznični december in prinaša… FOTO

(Visited 91 times, 1 visits today)