Prešeren, pust in zdravje

V začetku februarja smo v vrtcu obeležili slovenski kulturni praznik in pust. Otroci so spoznali slovensko zastavo ter prisluhnili slovenski himni, Zdravljici. Svojo ustvarjalnost so izrazili z likovnim ustvarjanjem, pri katerem so izdelali slovensko zastavo. V času pustnih dni smo z otroki uživali ob poslušanju pustnih pesmi, rajanju, igranju z baloni in oblačenju v pustne kostume. V drugem delu februarja smo v naši skupini namenili poseben poudarek zdravju. Otroci so skozi slikanico “Zelo lačna gosenica” spoznavali zdravo prehrano. Poleg tega smo se veliko posvetili tudi telesni aktivnosti. Vsak dan smo se z otroki gibali na svežem zraku, s čimer smo spodbujali njihovo zdravje in dobro počutje.

V fotografijah pa si lahko tudi ogledate, kako smo se imeli januarja, ko nam je vreme postreglo s snegom. Foto

(Visited 41 times, 1 visits today)