Ko posije sonce in dan je nasmejan

V mesecu maju nas je obiskal Zmajček Jurček, ki nam je zadal prav zabavne naloge. Obiskali smo kmetijo Drofelnik v Paški vasi, kjer smo si ogledali piščance. Odpravili smo se v krajevno kmetijsko trgovino in kupili semena ter sadike, katera smo nasadili v naše zeliščne grede. Izdelali smo tudi napise le-teh rastlin in jih ustrezno razvrstili.

Ogledovali smo si prebujajočo naravo in poimenovali pomladne rože, grmičke, drevesa. Opazovali smo delo na vrtovih, njivah, travnikih, sadovnjakih… S pomočjo opazovalnih lončkov in lup smo opazovali travniške cvetlice in živali. Obeležili smo svetovni dan čebel, ob katerem smo obiskali krajevno knjižnico.

Veliko smo ustvarjali, se gibali na prostem in v telovadnici, prepevali, plesali, se igrali… FOTO

(Visited 51 times, 1 visits today)