Jaz in moja družina

Marca smo tematski sklop namenili temi družine. Vsak otrok je prinesel v vrtec družinsko fotografijo, ki jo je opisal v jutranjem krogu in le-to predstavil svojim prijateljem. Vsak otrok je nato tudi naslikal svojo družino in pripravil voščilnico za mamico ob dnevu žena in za očeta ob dnevu mučenikov ter darila za starše ob dnevu družine. Igrali smo se igre vlog in posnemali domača gospodinjska opravila, pri čemer so otroci zelo uživali. Ogledovali smo se v ogledalu in ugotavljali, v čem se deklice razlikujejo od dečkov. Peli in poslušali smo pesmi o družini ter brali pravljice o tej temi. Odšli smo tudi v krajevno knjižnico, kjer nam je knjižničarka pripovedovala zgodbo o družini in predstavila eno deklamacijo o omenjeni temi. Pripravili pa smo tudi nastop za starše, zato smo skozi cel mesec veliko peli in plesali. Foto

(Visited 29 times, 1 visits today)