Obiskal nas je kurent

Danes, 16. 2. 2023, nas je v vrtcu obiskal čisto pravi kurent, g. Marjan Mandelc.

Vse skupine smo se zbrale v telovadnici, kjer smo ga v tišini pričakali, kurent pa je s plesom prizvončkljal v telovadnico. Najprej nam je pokazal svojo obleko in nam razložil, kje jo je dobil in iz česa je narejena. Nato nam je predstavil svoje zvonce, palico in masko. Opisal je tudi potek kurentovanja in zaplesal njihov ples. Otrokom je dovolil, da so se dotaknili njegove obleke in zvoncev.

Nato pa smo mu pri odganjanju zime pomagali še mi in skupaj z njim zaplesali. Kaj mislite, nam je uspelo? Ob koncu smo v zahvalo za obisk g. Marjanu podarili še majhno pozornost, tj. otroški izdelek kurenta, in v upanju, da nas prihodnjo zimo spet obišče, zaključili naše kurentovanje. Foto

(Visited 173 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...