22. april – Svetovni dan Zemlje

Vsem otrokom v našem vrtcu privzgajamo skrb za ohranjanje in varovanje okolja. Preko igre in z različnimi dejavnostmi jih seznanjamo z na videz preprostimi stvarmi, a za varovanje okolja zelo pomembnimi. Otroci spoznavajo pomen pitne vode in kako pomembno je varčevati z njo. Učijo se ločevati odpadke in spoznavajo, da se lahko odpadna embalaža spremeni v zanimivo igračo. Prav tako se starejši otroci seznanjajo s podnebnimi spremembami in spoznavajo učinkovito rabo energije.

Ob letošnjem dnevu zemlje smo se lotili različnih aktivnosti. Poskrbeli smo za gredico z zelišči in spulili plevel na terasi, sadili, brali eko vsebine, likovno ustvarjali, ločevali odpadke in se pogovarjali o tem, kako pomembno je ohraniti naš planet čist, saj zdrav planet ni možnost – je nuja. (FOTO)

                                                                                                     Lea Kuzman

(Visited 102 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...