Obvestilo glede plačila vrtca

Spoštovani starši,

seznanjamo vas z novo informacijo glede plačila vrtca v času epidemije.

V okrožnici z dne, 28. 1. 2021, nas je MIZŠ obvestilo, da vrtci, ki se nahajamo v »rdečih» regijah, nadaljujemo z izvajanjem dejavnosti v polnem obsegu, ob upoštevanju preventivnih zaščitnih ukrepov za zajezitev širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2.

V okrožnici, ki smo jo prejeli 21. 1. 2021, nas je MIZŠ seznanilo, da vlada pripravlja PKP8, v katerem je vključena določba, ki bo omogočala, da bodo starši, ki otrok v času epidemije ne bodo pripeljali v vrtec, opravičeni do plačila.

Vendar je prišlo do spremembe, saj je iz okrožnice, ki smo jo prijeli 28. 1. 2021, mogoče razbrati, da bodo v nadaljevanju plačila oproščeni samo starši, katerih otroci ne bodo obiskovali vrtca in so v tako imenovanih »črnih« regijah.

Ker je naš vrtec v »rdeči regiji«, starši torej niste oproščeni plačila vrtca, v kolikor otrok ostaja v domačem varstvu.

Hvala za vaše razumevanje!

Priloga 1

Priloga 2

(Visited 87 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...