Posebno nujno obvestilo

Spoštovani starši,

Ob ponovnem pojavu epidemije SARS CoV-2 je župan občine Šmartno ob Paki dne 23. 10. 2020 sprejel sklep, da je vrtec Sonček v času od 26. 10. 2020 do vključno 30. 10. 2020 zaprt.

Vlada  Republike  Slovenije  bo  danes,  29.  10.  2020,  sprejela  odločitev  o  nadaljnjem delovanju vzgojno-izobraževalnih zavodov. Ravnatelji pričakujemo, da bomo o odločitvi vlade seznanjeni v najkrajšem možnem času.

Na pobudo župana občine Šmartno ob Paki g. Kopušarja vas pozivamo, da nas do  jutri, petka 30. 10. 2020, do 11. ure seznanite, ali potrebujete v prihodnjem tednu oz. tednih varstvo za vašega otroka. Informacije o varstvu do roka  posredujte na e-naslov:  bojan.juras@ossmartno.si.

Upravičenost do varstva  boste   morali   dokazati  s potrdilom delodajalca za oba starša, kot je predvidela vlada RS z odlokom. Pri tem ne pozabite, da je varstvo v prvi vrsti namenjeno tistim otrokom zaposlenih, ki jih družba potrebuje za nemoteno delovanje države. Vsi tisti starši, ki varstva ne potrebujete oziroma boste za svoje otroke poskrbeli sami, pa ste za čas trajanja epidemije oproščeni plačila vrtca.

Čeprav smo upali, da smo ob spomladanski enotnosti vendarle premagali zdravju nevaren virus, se je žal zgodilo ravno nasprotno. Z virusom se spopadamo v še izrazitejši obliki. Po svojih najboljših močeh se moramo skupaj potruditi, da z doslednim upoštevanjem priporočil in navodil NIJZ in ostalih pristojnih služb pripomoremo k zajezitvi širjenja virusa.

Spremljajte spletno stran vrtca Sonček, kjer vas bomo sproti obveščali o vsebinah obvestil župana občine Šmartno ob Paki in vsebinah okrožnic, ki nam ji bo posredovalo Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport.

Zahvaljujemo se vam za razumevanje in vam iz srca želimo, da ste in ostanete zdravi.

Bojan Juras