Zima, zima bela

Po novem letu smo v jutranjem krogu podoživljali božično-novoletne praznike. Ker je otrokom v spominu ostal ognjemet, smo le-tega tudi naslikali.

V drugem tednu januarja pa nam je vreme postreglo s snegom, zato smo večino časa preživeli zunaj. Vrtčevski hrib smo izkoristili za lopatkanje, s pomočjo lopatk in veder pa smo se s snegom tudi igrali. Veliko časa smo porabili tudi za oblačenje, pri čemer smo velik poudarek namenili samostojnosti otrok.

Spoznali smo tudi pravljico O Babici Zimi. Vzgojiteljici Daša in Alenka sta zgodbo otrokom tudi dramatizirali in nato so pričeli zgodbo dramatizirati tudi otroci. Razdelili smo si vloge in oponašali živali, zgodbo pa popestrili še z glasbo in plesom. Foto