Travniški živ žav

Maja smo obravnavali tematski sklop z naslovom Travniški živ žav. Večkrat smo se odpravili na sprehod do travnika. Tam so otroci prisluhnili češki ljudski pravljici Trije metulji. Opazovali, spoznavali in poimenovali smo travniške žuželke ter rastline. S pomočjo povečevalnih stekel in opazovalnih lončkov smo opazovali zgradbo posameznih živali ter prepevali pesmi o njih. Nabirali smo vejice, storže, kamenčke, liste in tako naprej ter iz nabranih materialov izdelali naravni kolaž po lastnem navdihu. Ob slikopisu smo obnavljali pravljico Trije metulji in po njeni vsebini slikali z vodenimi barvami. Izdelali smo tudi lutke in z njimi odigrali pravljico. Ogledovali smo si strokovno literaturo o življenju na travniku in brali različne leposlovne knjige na omenjeno temo. Poslušali in reševali smo uganke o travniških živalih, ugotavljali prvi in zadnji glas besede, na plakatu z abecedo poiskali ustrezno črko in jo napisali na tablo. Ogledali smo si video posnetek Živali in rastline na travniku.

Za športni program Mali sonček smo izvedli pohod v Rečico in Letuš ter si ogledali sotočje Pake in Savinje.

Imeli smo tudi Ciciveselošolski dan – reševali smo naloge za Cici Veselo šolo. Foto

(Visited 55 times, 1 visits today)