Pozdravljen vrtec-šola!

V mesecu novembru smo se iz centralnega vrtca preselili v šolski vrtec in tudi mi postali »ta veliki«. Zelo lepo smo bili sprejeti, zato nam selitev ni povzročala večjih stisk in težav.

V skupini smo poudarjali zdrav življenjski slog in razprli krila otroški ustvarjalnosti.

Spoznavali smo katera je zdrava/nezdrava hrana. Živila smo iskali v reklamah, jih izrezovali ter lepili v drevesni diagram. Pripravili smo sadna nabodala in iztisnili pomarančni sok. Tematika je sovpadala z likovnim natečajem Bodi umetnik-Zdravko Lidl priporoča… 

S prstnimi barvami smo »krasili« Ferdov pravljični gozd in z različnimi aktivnostmi obeležili Slovenski tradicionalni zajtrk. Začeli smo s projektom Pasavček, ki se posveča varnosti otrok v prometu in risali na temo Varno na poti v vrtec. Utrjevali smo barve, spoznavali osnovne geometrijske like in nadaljevali vzorce. Lepo vreme smo izkoristili za gibanje na prostem, v veliki meri pa smo izkoristili tudi šolsko telovadnico.

Kaj je lepšega, kot v praznični december zakorakati s snežinkami v laseh in rdečimi noski… FOTO 

(Visited 83 times, 1 visits today)