Kako diši jesen?

Mesec oktober smo začeli s Tednom otroka, kjer smo dneve posvetili druženju, igri, plesu, glasbi in gibanju.

V okviru tematskega sklopa Šelesti, šelesti jesensko listje smo prebirali slikanice na jesensko tematiko (Ozimnica, Hvaležni medved, Repa velikanka) in prepevali pesmi (Kostanjček Zaspanček, Rjava pesem…). Z naravnimi materiali smo utrjevali prirejanje in štetje do 10 in utrjevali barve. Luščili smo fižol, grabili listje, bosi hodili po »jesenski« čutni poti in šli na sprehod v gozd, kjer so otroci z navdušenjem iskali gozdne zaklade (storže, veje, kostanje, žir…) in urili svoje spretnosti na  naravnem gozdnem poligonu. Vzgojiteljice smo za otroke pripravile kostanjev piknik na katerem nas je obiskala Tetka jesen.                                         

Ker pa je mesec oktober posvečen požarni varnosti, smo izvedli  evakuacijsko vajo in si ogledali krajevno gasilsko postajo. Sprejeli so nas prijazni gasilci in nam predstavili delo gasilcev in različne pripomočke (gasilska obleka, vozila in gasilska oprema).

Nekaj dejavnosti pa smo namenili tudi zobni preventivi, ki je zaradi COVID ukrepov v vrtcu precej okrnjena. Foto

(Visited 143 times, 1 visits today)