Svetovni dan zemlje in obisk starih staršev

»Glej ta naš svet, tako je lep kot lepe sanje.

Življenje imej za prekrasno potovanje.«

(Adi Smolar)

22. aprila obeležujemo svetovni dan Zemlje. Na ta dan se še posebej zavedamo, da je to naš dom in da moramo zanj lepo skrbeti. Ta dan smo se strokovne delavke z otroki pogovarjale, kaj lahko naredimo, da ohranimo naš dom  – Zemljo –  primeren za bivanje še dolgo časa. Skupaj smo ugotovili, da moramo med drugim ločevati odpadke ter varčevati z elektriko ter vodo. Ker pa je eden izmed načinov ohranjanja našega planeta tudi recikliranje odpadkov, smo skupaj s starimi starši, ki so nas obiskali, posadili različne rastline v ponovno uporabljene lončke, ki smo jih sami lepo okrasili. Foto

Monika Žibret, vodja projekta

(Visited 161 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...