Obvestilo za starše

Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je ministrica za izobraževanje, znanost in šport Simona Kustec sporočila, da bodo prihodnji teden, to je od 9.11.2020 dalje, vrtci na podlagi presoje vrtcev in županov še naprej opravljali le nujno varstvo otrok za starše, ki si varstva ne morejo zagotoviti na drug način.

V vrtec naj prihajajo samo zdravi otroci.

Do nujnega varstva otrok so upravičeni starši, ki delajo pri delodajalcih, ki opravljajo dela, ki so pomembna za delovanje družbe in države in jim delodajalec v času zaprtja vrtcev zaradi začasne prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ne more omogočiti dela na daljavo.

Vlada RS je izdala odlok, da morate starši zagotoviti:   

  • opredelitev dokazil za oba starša, ki so podlaga za izkazovanje potrebe po nujnem dostopu vrtca (npr. potrdilo delodajalca, da starši opravljajo delo, ki je nujno za državo in družbo…);
  • podpisana izjava staršev, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženo osebo.

Prosim Vas, da na oba elektronska naslova: bojan.juras@ossmartno.si in

                                                                   judita.kolenc@ossmartno.si

do danes do 20. ure napišete natančno, kdaj (ura!) bi bil vaš otrok prisoten v vrtcu.

Želim vam vse dobro in da ostanete zdravi,

Bojan Juras

(Visited 160 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...