Igra in raziskovanje

Po ponovnem odprtju vrtcev v sredini meseca maja smo v skladu s smernicami Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport veliko bivali na prostem, kolikor nam je seveda dopuščalo vreme. Skorajda vsi smo tudi ugotovili, da smo vrtec in prijatelje pogrešali. Hodili smo na sprehode, na katerih smo opazovali luže, jih preštevali, primerjali po velikosti in vanje metali kamenčke. V gozdu smo ciljali storže v drevo, preskakovali veje, na tleh postavljene ena za drugo, hodili po veji, postavljeni na tla. Bili smo tudi raziskovalci – iskali smo žuželke in jih opazovali z opazovalnimi lončki in povečevali. »Trenirali« smo tek med količki, na nogometnem igrišču v Logu smo se preizkusili v kotaljenju po travi. Tudi na igrišču vrtca smo bili zelo zaposleni z igranjem, gibanjem in raziskovanjem. Ko je deževalo, pa smo si čas krajšali s prebiranjem knjig, z igranjem ter ustvarjanjem v igralnici in na terasi. Skratka, lepo nam je bilo in o dolgočasenju ni bilo ne duha ne sluha.

Ob zaključku šolskega leta se vam, spoštovani starši, zahvaljujeva za vaše zaupanje in sodelovanje. Želiva vam, da z vašimi in malo tudi najinimi sončki preživite čudovito poletje. (FOTO)

Alenka in Mojca

(Visited 183 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...