Res prelepa je jesen

V oktober smo stopili s tednom otroka. Za začetek smo si v telovadnici ogledali lutkovno dramatizacijo vzgojiteljic zgodbe Kdo je ukradel liste z dreves? in tako pričeli ugotavljati, kaj se dogaja z naravo. Preko sličic smo spoznavali letni čas jesen in se naučili pesmi Jesenska in Rjava pesem. Naučili smo se tudi ples Živali jeseni in ob glasbi ponazarjali, kako padajo listi z dreves. Obiskala nas je Tetka Jesen (ga. Tatjana Lemež), ki nam je preko slikovnih aplikatov posredovala zgodbo Čudežna skleda medu. S sosednjo skupino otrok smo v knjižnici prepevali ob spremljavi ukulela in klavirja ter v telovadnici plesali z vzgojiteljico Judito Kolenc. S sosednjo skupino otrok smo izvedli tudi druženje, kjer smo ustvarjali s slanim testom in izdelovali jesenska drevesa. Pričeli smo tudi z izvedbo obogatitvene dejavnosti Igrarije, kjer so otroci prisluhnili lutkovni dramatizaciji zgodbe Razbita buča. V sklopu Igrarij smo izvedle tudi druženje s sosednjo skupino, gibalno urico v telovadnici in čutno pot iz jesenskih materialov. Otroci so v vrtec prinašali jesenske plodove, katere smo spoznavali v jutranjem krogu in jih uporabili za igro po kotičkih. Plodove smo tudi razvrščali po barvah. Ker so otroci v vrtec prinesli tudi buče, smo le-to razrezali, pogledali kaj se skriva v njej in iz nje naredili strašilo. Bučnice smo nato spekli v pečici in jih odnesli domov. Veliko časa pa smo preživeli tudi zunaj, saj nam je narava postregla s toplim jesenskim vremenom. FOTO

(Visited 31 times, 1 visits today)