Nikina mamica na obisku

V četrtek, 13. aprila 2023, nas je obiskala Nikina mamica in nam predstavila svoj poklic. Povedala nam je, da je po poklicu medicinska sestra, dela pa pri zobozdravniku kot zobna asistentka.

Najprej nas je seznanila, kakšna zaščitna sredstva uporablja pri svojem delu (modra delovna obleka, kapa, zaščitna maska, rokavice in očala). Nato nam je povedala, kaj vse obsega njeno delo: naroča paciente, jih sprejema, pripravi, razkuži in sterilizira zobozdravstvene instrumente, meša različne materiale za zalivke in jemanje zobnih odtisov, pripravi pacienta na pregled in poseg, po zaključenem delu zobozdravnika razkuži zobozdravniški stol in ostale delovne površine. Pokazala nam je tudi, kako se naredi odtis zob. Pred slovesom je vsakemu otroku podarila verižico za shranjevanje mlečnih zob.

Gospe Katji Sušec se iskreno zahvaljujemo za obisk ter za zanimivo predstavitev svojega poklica, kot tudi za podarjene verižice. Foto

(Visited 67 times, 1 visits today)